PIERWSZY ZBÓR W GDYNI

EWANGELIA

Rzy.5:1-11

NASZA HISTORIA

Zakochać się w Bogu to największy romans.

 

Szukanie Go to największa przygoda.

 

Znalezienie Go to największe osiągnięcie ludzkości.

 

KOINONIA | PIERWSZY ZBOR W GDYNI | KZGDYNIA.PL

Historia zboru to początki zboru Zielonoświątkowego w Gdyni, sięgają roku 1979 gdzie pierwsze spotkania domowe odbywały się w domu braterstwa Dobek w Małym Kacku. Prowadzącym placówkę w Gdyni był drugi pastor Zboru Zielonoświątkowego w Gdańsku przy ulicy Mennonitów, pastor Jan Krauze.

W roku 1981 grupa przeniosła się do mieszkania pastora Krauze przy ulicy Partyzantów, gdzie spotykało się około 20 osób. Z powodu ciasnoty i przybywających na spotkania ludzi postanowiono utworzenie samodzielnego zboru i wynajęcie sali w Domu Stoczniowca.

W roku 1989 rozpoczął oficjalną działalność gdyński zbór Zielonoświątkowy. Pastorem tego zboru był Jan Krauze. Starszymi zboru byli: A. Dybowski, S. Kociuba, J. Wziątek.

W roku 1993 zbór przeniósł spotkania do Domu Kultury YMCA.

W roku 1996 odchodzi do Pana pastor zboru, a na jego miejsce jest powołany diakon Krzysztof Wójcik.

W roku 1997 zbór nabywa budynek przy ulicy Karnkowskiego 1, który staje się stałą siedzibą kościoła. Zbór nosi nazwę: Pierwszy Zbór Zielonoświątkowy w Gdyni z nieoficjalną nazwą “Koinonia”.

Obecnie starszymi zboru są: Krzysztof Wójcik, Piotr Kudzin, Artur Chmielewski, Maciej Herman oraz Rafael Kantorski. Funkcję pastora pełni Krzysztof Wójcik.

W roku 2019 zbór obchodził dwódziestolecie oficjalnego istnienia w Gdyni.

 

Rzymian 5: 1–11 Prawda jest zatem taka, że usprawiedliwieni jesteśmy z łaski płynącej z zadziwiającej miłości Boga. Pojednani z Bogiem przez Jezusa, mamy pewną nadzieję na bezpieczną przyszłość.                           

Rzymian 5: 12–21 To, co Jezus uczynił, nie jest niczym innym, jak stworzeniem zupełnie nowej ludzkości rządzonej życiem i łaską, której stara, uwięziona i skażona ludzkość jest bladym odzwierciedleniem.

Krzysztof Wójcik

pastor

  ZAPRASZAMY

NAPISZ DO NAS

0:00
0:00

Ta strona internetowa używa Polityka prywatności i plików cookies aby dać ci jak najlepsze wrażenia.