PIERWSZY ZBÓR W GDYNI
KOINONIA
Mt.24:14
Posłuchaj
Słuchają ale się nie zmieniają
Działanie Bożej łaski
Kto tu jest szalony
Nadzieja wbrew nadziei
DLACZEGO TEN KOŚCIÓŁ?!
Dlaczego protestantyzm?
JAKĄ PRACĘ KOŚCIÓŁ WYKONUJE?
Czy dzielenie się naszym świadectwem nawrócenia jest ewangelizacją?
Dlaczego protestantyzm?
Jesteśmy chrześcijanami opierającymi swoją wiarę na łasce i na Słowie Bożym. Mamy dostęp do tronu łaski tylko przez Jezusa Chrystusa. Nikt inny nie jest w stanie nam pomóc w tej drodze do wieczności, a wiemy o tym właśnie z lektury Pisma Świętego.
Podążamy za tradycją i praktyką wierzących w historii chrześcijaństwa, którzy opierali swoją nadzieję tylko na Piśmie Świętym. Pragniemy aby w naszym życiu wypełniały się „Sola scriptura” – Tylko Pismo, „Sola fide” – Tylko wiara, „Sola gratia” – Tylko łaska, „Solus Christus” – Tylko Chrystus, „Soli Deo gloria” – Tylko Bogu chwała – czyli hasła, które ukuli wierzący chcący odnowić chrześcijaństwo i powrócić do podstaw wiary, ale nie z powodu przynależności do danej denominacji, ale dlatego aby oddać chwałę Bogu, na którą w pełni zasługuje.
Kościół jest moją uczelnią, Niebo jest moim uniwersytetem, Jezus jest dyrektorem, Ojciec właścicielem, Duch Święty nauczycielem, Anioły to koledzy z klasy, Biblia podręcznikiem, Próby i pokuszenia to egzaminy, Ratowanie dusz to praca domowa, Modlitwa listą obecności, Korona życia końcowy stopień, Chwała i cześć to moje motto,
Wstąp do nas, są jeszcze miejsca!
Jakie pracę kościół wykonuje?
Kościół przede wszystkim powinien rozpowszechniać Dobrą Nowinę. Biblia głosi:
„Głoś Słowo, bądź w pogotowiu w każdy czas, dogodny czy niedogodny, karć, grom, napominaj z wszelką cierpliwością i pouczaniem.”2 Tym. 4,2
Bóg obdarował swój lud różnymi talentami i powierzył zadania które powinni wykonywać. Każdy z nas jako wierzący człowiek, będący częścią kościoła powinien doążyć do tych celów.
„I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami, aby przygotować świętych do dzieła posługiwania, do budowania ciała Chrystusowego.” Efezjan 4,11-12
„I różne są sposoby działania, lecz ten sam Bóg, który sprawia wszystko we wszystkich. A w każdym różnie przejawia się Duch ku wspólnemu pożytkowi. Jeden bowiem otrzymuje przez Ducha mowę mądrości, drugi przez tego samego Ducha mowę wiedzy… Wszystko to zaś sprawia jeden i ten sam Duch, rozdzielając każdemu poszczególnie, jak chce.” 1 Kor. 12,6-8,11
Wierzący powinni się nawzajem budować i pocieszać.
„I baczmy jedni na drugich w celu pobudzenia się do miłości i dobrych uczynków, nie opuszczając wspólnych zebrań naszych, jak to jest u niektórych w zwyczaju, lecz dodając sobie otuchy, a to tym bardziej, im lepiej widzicie, że się ten dzień przybliża.” Hebr. 10,24-25
Czy dzielenie się naszym świadectwem nawrócenia jest ewangelizacją?
Czy obrona chrześcijańskiej wiary jest ewangelizacją? A może dobre uczynki tym w potrzebie lub uciskanym? To są dobre rzeczy, które służą i wspierają ewangelizację. Ale same w sobie nie są ewangelizacją. Nie mylmy ewangelii z owocem ewangelii.
Bóg uczy nas ewangelii przez swoje Słowo; sami tego nie potrafimy „rozgryźć”. Więc jest oczywiste, że musimy mówić i nauczać ewangelii:
- prawdy kim jest Bóg,
- dlaczego jesteśmy w takim bałaganie,
- po co przyszedł Jezus i jak mamy zareagować na Niego.
Nie dziwi, że Paweł często określał swoją ewangelizacyjną pracę jako służbę nauczania. Chcemy ludzi przenieść z ciemności do światła. Jeżeli mamy taki cel to wiemy co mówić, a co odłożyć na bok. Ewangelizacja to nie transfer danych; musimy słuchać ludzi, słyszeć ich zastrzeżenia i modelować ich w łagodności, bo wiemy, że chodzi tu o dusze. Przecież wiemy co to znaczy naprawdę się nawrócić: prawdziwy chrześcijanin złożył całkowicie swoją wiarę w Jezusa, tak bardzo, że pokutował ze swojego niewiernego stylu życia i nieposłuszeństwa. Kiedy to zrozumiemy ochroni nas to przed fałszywymi nawróceniami. Kiedy przedstawiamy tylko kulturę chrześcijańską to asystujemy w samobójstwie kościoła. Niewierzący ma zrozumieć ewangelię, by stać się uczniem Jezusa zamiast „ciemnej” masy podążającej za dźwięcznymi hasłami i zapełniającymi budynki kościołów.
Najczęściej zadawane pytania
postaramy się odpowiedzieć, jeśli masz więcej to napisz lub zadzwoń.
Co to jest zbór?
Zbór to inaczej wspólnota chrześcijan. Określenie takie można znaleźć w Piśmie Świętym różnych przekładów. W popularnym znaczeniu to Kościół w którym spotykają się takie osoby które chcą wciąż poznawać oraz chwalić Boga.
Co oznacza nazwa waszego zboru "KOINONIA"?
Słowo “KOINONIA ” ma pochodzenie greckie i oznacza „ komunię ”. Termin ten stał się bardzo powszechny wśród chrześcijan, używany w znaczeniu społeczności, dzielenia się, i wkładu z innymi i z Bogiem.
Wraz z tłumaczeniem Biblii hebrajskiej na grecki termin „KOINONIA” został wprowadzony do Nowego Testamentu, pojawiając się po raz pierwszy w Księdze Dziejów Apostolskich 2:42, wyjaśniając, w jaki sposób życie chrześcijańskie było wspólne dla wierzących w Jerozolimie.
Według Biblii istnieje kilka form „koinonii”, czyli komunii, które charakteryzują życie chrześcijańskie:
- Przyjaźń Koinonia
- Koinonia z Bogiem
- Koinonia w Duchu
- Koinonia z Chrystusem i jego dziełami
- Koinonia z biednymi
- Koinonia w wierze
Krótko mówiąc, dla chrześcijan koinonia jest tym, co łączy ludzi z Bogiem, Chrystusem i Jego miłością.
Czy mogę uczestniczyć w nabożeństwach?
Tak,
Serdecznie zapraszamy każdą chętną osobę. W nabożeństwach mogą brać udział również dzieci, dodatkowo podczas trwania kazania w roku szkolnym prowadzimy szkółkę niedzielną. Jest też salka w której mogą sluchać kazania starsze osoby oraz matki z dzieckiem. Adres znajdziesz w zakładce Kontakt
Czy obchodzimy święta?
Tak,
Obchodzimy święto Wielkanocne jak i święto Bożego Narodzenia. Są one dla nas pamiątką a przede wszystkim częścią naszego wyznania wiary.
Ewolucja czy kreacjonizm? Co jest prawdą?
Odpowiemy na to pytanie tak: człowieka i małpę łączy wiele, a najpewniejsze jest to że jedno i drugie obróci się w proch.
Tylko wiara w Boga może pomóc tobie odnaleźć odpowiedź w Piśmie Świętym. Dla nas jest ono jedynym wyznacznikiem prawdy danej od Boga. Wierzymy że człowiek i cały wszechświat został stworzony przez Boga.
Nie jest naszą intencją aby ciebie do tego przekonywać, bo tylko wiara ma taką moc aby wierzyć w to co niewidzialne.
Musisz przyznać też że ewolucjonizm jest religią i trzeba mieć naprawdę dużą wiarę aby uwierzyć w poglądy pana Darwina.
Mam więcej pytań, do kogo mam się zgłosić?
Napisz do nas kożystając z poniższego formularza lub zadzwoń a postaramy się odpowiedzieć na pytania. Serdecznie zapraszamy na każde nabożeństwo na którym spotkasz ludzi którzy chętnie pomogą lub pokierują do starszych zboru. Dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Kontakt
Zadaj nam pytanie
W CO WIERZYMY