PIERWSZY ZBÓR W GDYNI

ewangelia

J.14:6

dzisiaj jest dzień zbawienia!

ty sam odpowiadasz za własne życie przed bogiem!

I żaden inny człowiek nie ma na to wpływu!

tylko bóg może pomóc tobie je odmienić!

Daj sobie szanse i ratuj swoje życie!

Czy jeżeli dziś umrzesz to pójdziesz do nieba?

Dlaczego odkładasz to najważniejsze pytanie w życiu?

Jezus Chrystus przyszedł na świat by odkupić ludzkość. Będąc posłusznym Ojcu stał się ofiarą za grzech każdego człowieka przelewając swoją cenną krew na krzyżu Golgoty. Zmarł, zmartwychwstał i wstąpił do nieba. Zesłał Ducha Świętego jako Pocieszyciela dla wszystkich tych, którzy uwierzą w Jego imię.

KOINONIA | PIERWSZY ZBOR W GDYNI | KZGDYNIA.PL

BIBLIA MÓWI, ŻE ISTNIEJE TYLKO JEDNA DROGA DO NIEBA!

” Jezus mu odpowiedział, Ja jestem drogą, prawdą i życiem.  Nikt nie przychodzi do Ojca jak tylko przeze mnie.”

PISMO ŚWIĘTE

EWANGELIA JANA 14:6

NIKT INNY NIE MOŻE CIĘ ZBAWIĆ. DZISIAJ ZAUFAJ JEZUSOWI!

” Jeśli ustami wyznasz Pana Jezusa i uwierzysz w swoim sercu, że Bóg wskrzesił go z martwych, będziesz zbawiony” Rzymian 10:9

  1. Uznaj, że jesteś grzesznikiem. Rzymian 3:10
  2. Wyraź wolę wolę odwrócenia się od grzechu (okaż skruchę). Dz. Ap. 17:30
  3. Uwierz, że Jezus Chrystus umarł za ciebie, został pogrzebany i zmartwychwstał. Rzy. 10:9-10
  4. W modlitwie wezwij Pana Jezusa i poproś Go, aby został twoim Zbawicielem. Rzym. 10:13

OTO PRZYKŁADOWA MODLITWA:

” Drogi Boże, jestem grzesznikiem i potrzebuję przebaczenia. Wierzę, że Jezus Chrystus przelał  swoją świętą krew i umarł za moje grzechy. Chcę odwrócić się od mojego grzechu. Przyjmuję Ciebie Panie Jezu jako swojego Pana i Zbawiciela.”

 

Jeśli już zaufałeś Jezusowi jako Swojemu Zbawicielowi to właśnie rozpocząłeś wspaniałe, nowe życie z Panem.

N

 

Czytaj codziennie Słowo Boże, aby lepiej poznać Pana Jezusa Chrystusa.

N

  

Rozmawiaj codziennie z Bogiem w modlitwie.

 

N

Przyjmij chrzest, służ Bogu, czcij Go razem z innymi Chrześcijanami w kościele, gdzie Słowo Boże jest ostatecznym autorytetem.

N

 

Mów innym o Panu Jezusie. 

 

KOINONIA | PIERWSZY ZBOR W GDYNI | KZGDYNIA.PL

Jesteśmy wdzięczni

Jako dzieci Boga Ojca i uczniowie Chrystusa jesteśmy wdzięczni za cenny Boży dar, który otrzymaliśmy z Jego łaski i dlatego co dzień kroczymy Drogą Tego, który jest „Królem Królów i Panem Panów”, zapierając się grzesznych pragnień, zmieniając swoje myślenie by było „według serca Bożego” oraz służąc tym, którzy tego potrzebują. A wszystko to jedynie Bożej łasce, miłosierdziu i sile, której On nam przydaje.

Trzy kłamstwa

Żyjemy w czasach, w których ciężko znaleźć u ludzi zamiłowanie do prawdy albowiem wygodniejsza i łatwiejsza jest wiara w fikcję, przez którą czujemy się usprawiedliwieni. Nie myślimy o rzeczywistości, bo ta często niesie za sobą konieczność podjęcia decyzji, rozwagi, zmagań ze swoim ja i w końcu odpowiedzialność czy konsekwencje własnych czynów. Jakie są najpoważniejsze kłamstwa krążące w naszym życiu duchowym? Czym najczęściej ludzie zwodzą samych siebie? Czy mają one decydujący wpływ na nasze zbawienie?

“(…) Ale Ty jesteś Bogiem odpuszczenia, miłosiernym i litościwym, cierpliwym i wielce łaskawym, więc ich nie opuściłeś.” Nehemiasza 9, 17b

Dzisiejsze Słowo będzie o trzech kłamstwach, przez które wielu ludzi jest potępionych, lub czują się potępieni. Pierwsze z nich to:

  • musisz zrobić coś złego by być straconym, zgubionym.
  • Drugie: musisz zrobić coś wspaniałego by być zbawionym.
  • I ostatnie: mamy czas aż do śmierci, aby te sprawy załatwić.

Miliony ludzi cierpi, właśnie dlatego, że wierzy w te kłamstwa. Największą i wspaniałą prawdą jest to, że możesz być zgubiony bez starania się o to. Możesz być zbawiony bez płaczu, możesz być potępiony bez umierania.

Możesz być potępiony bez starania się o to. Kiedyś wpadła mi w ręce ulotka ewangelizacyjna, na której było napisane „co mam zrobić by być zbawionym?” (jest to cytat z Dziejów Apostolskich 16, 30), otworzyłem tą broszurkę, a tam nic nie było. Nic. Zero. Ten kto „napisał” ją, powiedział największą prawdę. Nie musisz robić absolutnie nic by być zbawionym, ponieważ Jezus Chrystus zrobił wszystko za nas byśmy byli zbawieni. On wypełnił to, czego wymaga Boże prawo, tam na Golgocie.

Powiecie, że się mylę!

Bo Biblia mówi wyraźnie „uwierz w Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony” (Dz 16, 31). A ja zapytam: skąd macie wiarę? Nie możemy mieć wiary, jeżeli Duch Święty nas nie dotknie, jeżeli nas nie obdarzy. W liście do Efezjan 2, 8 czytamy:

“Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar!”

Abyśmy się nie musieli chwalić tym, że mamy tak wspaniałą wiarę i nie chcieli mówić „dzięki mojej wierze, Boże! Tak, Ty umarłeś na krzyżu… Ale moja wiara!!”. Czy ktoś z was chce oklasków za swoją wiarę? Chce pochwał? Powie: „moja wiara jest większa od tego co dokonał Jezus”? Co z tego, że powiecie, że wiara może przenosić góry. My przecież wierzymy w Boga, który przenosi góry. Nie wierzymy w wiarę. Naszym bogiem nie jest wiara. Zbawienie jest totalnie i kompletnie Pańskie! Nie nasze! Biblia, Słowo Boże mówi nam, że my już jesteśmy potępieni przed Bogiem. Nie musimy nic robić by zostać nazwani potępieńcami! Ta księga mówi, że jesteśmy winni! Że już siedzimy w celi więziennej, przeznaczeni na zagładę! J 3, 18 mówi:

“Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.”

“Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy temu, który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem, lecz przeszedł ze śmierci do żywota.” J 5, 24

“Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim.” J 3, 36

Boży gniew jest nade mną tylko wtedy, kiedy nie ufam Chrystusowi. I odwrotnie, gdy Mu ufam, gniew jest usunięty. Kiedy ufam, kiedy wiem co zrobił, że zrobił to dla mnie, że umarł, odkupił mnie osobiście. 1 Sam 20, 3:

“Na to odpowiedział jeszcze Dawid tymi słowy: Wie dobrze twój ojciec, żeś mi życzliwy, pomyśli więc: Niech nie wie o tym Jonatan, aby się nie martwił; ale jako żyje Pan i żyje dusza twoja, że tylko krok jest między mną a między śmiercią.”

Dawid powiedział do Jonatana, że tylko krok dzieli go od śmierci. Tak jak nas. Wszystkich bez wyjątku. Czy to mały czy duży, bogaty czy biedny, młody czy stary. Tylko krok, tylko jeden krok do śmierci. Tak blisko jesteśmy ze sobą. Możesz mieć wspaniałe plany na dziś, na jutrzejszy wieczór, ale ja chcę przypomnieć, że tylko jeden krok dzieli od śmierci. Możemy robić co chcemy, ale wyrok wisi nad nami. Powiecie „ale ja nic złego nie zrobiłem w życiu”. Jaka jest odpowiedź? Obojętnie jak bardzo uważamy siebie za cudownych, to z natury, od urodzenia jesteśmy grzeszni. A więc, nie musimy nic robić by być potępionym, by być złymi ludźmi. Bo już jesteśmy źli, okropni. Adam i Ewa wyprodukowali grzeszników. Nasza natura to jest zła natura. Jesteśmy źli od urodzenia. Jak apostoł Paweł mówi, jesteśmy dziećmi gniewu Bożego. I to jest nasza nazwa – dzieci gniewu Bożego. Powiecie „ja nigdy nie odrzuciłem Jezusa! Zwyczajnie jestem niezdecydowany”. Odpowiadam: „niedbalstwo czy niezdecydowanie to jest odrzucenie. Lekceważenie to jest odrzucenie

“Dlatego musimy tym baczniejszą zwracać uwagę na to, co słyszeliśmy, abyśmy czasem nie zboczyli z drogi.” Hebrajczyków 2, 1

Zboczenie z drogi to jest zejście z drogi. To greckie słowo również mówi, że my dryfujemy na potężnej fali łamiącej łódź. A wtedy toniemy. Tak więc możemy być zgubieni bez starania się o to. Nie musimy być złodziejami, bandytami, drugimi Hitlerami, nie musimy się starać bo nad nami już wisi wyrok!

Po drugie możemy być zbawieni bez płaczu. Dlaczego? … czytaj dalej

 W CO WIERZYMY

Wyznanie wiary

0:00
0:00

Ta strona internetowa używa Polityka prywatności i plików cookies aby dać ci jak najlepsze wrażenia.